SNOGHØJ

dk_flag   uk_flag

vimeologo

​MEDARBEJDERE

FORSTANDER & LINJELEDERE

​Martin Elung-Jensen

​Forstander

martin@snoghoj.dk

​Vibeke Wrede

Linjeleder for MSBC og Auteur

vibeke@snoghoj.dk

Susanne Ærenlund

​Linjeleder for UBC og CBC - Uddannelses og erhvervsvejledning - Mentorkoordinator

susanne@snoghoj.dk

​LÆRERE

Hans-Christian Leonhard

Fagreferent for krop

Fag: dans, koreografi og instruktion

hc@snoghoj.dk​

Michael Kristensen

Fagreferent for sang

Emner: sang

michael@snoghoj.dk

Lene Bruun Kristiansen

​Højskolelærer og mentor.

Emner: hørelære dansk (DSA), cubansk dans.

lene@snoghoj.dk

Pia Marie D. Albaek

​Højskolelærer og mentor

piamarie@snoghoj.dk

​​Jacob Gramm Gren

​Højskolelærer​

jacob@snoghoj.dk

​Niels Esbjerg ​

Højskolelærer

niels@snoghoj.dk

Jara Maria Høgsberg

Højskolelærer​

jara@snoghoj.dk

Helle Wacher

Højskolelærer​

Bianca Just Brøgger

Højskolelærer​

Heidi Svane

Højskolelærer​

TIMELÆRERE ANSATTE​

​Anders Budde

Drama

​Kirstine K. Ravn

Kor, musikteori og hørelære

​Martina Bauer-Kossmann

Dans

​Anne-Louise Krogh

Sang​

​Steve Jarand

Impro & maske​

​​Jørn Faurschou

Film

Gerard Bistrup

Drama & Meisner Teknik

  

​                   Felipe Ortiz
​  
                Klovne teknik

​Emil Hansen

Instruktion/Stage direction

Mikhail Belinson

Stanislavskij

Lone Scherfig

Film instruktion/auteur​

ADMINISTRATIONEN

​​Bettina Noszczyk Duus

Forretningsfører

bettina@snoghoj.dk

Mette

Bogholderiassistent​

mette@snoghoj.dk

Lizette Hansen

Studiesekretær

lizette@snoghoj.dk

PRAKTISK PERSONALE

Annette Sten

Koordinator

annette@snoghoj.dk

​​Lauma

Serviceassistent​

Dzevarda

Serviceassistent

​Marianne Erbs

Serviceassistent

Daren

Serviceassistent

Jan

Pedel​

Thomas

Pedel​

​John Alsing Marcussen

IT bistand, etc.

jam@snoghoj.dk

Jesper

Medie assistent​

Yfke van Kruijsbergen

Frivillig - Medie​

volunteer@snoghoj.dk

​KØKKEN

Anna-Grethe Schmidt

Køkkenleder

ag@snoghoj.dk

​​Charlotte

Køkkenassistent​

Bent

Kok

Højskolen Snoghøj

Højskolen Snoghøj

CVR: 39262819

​Højskolevej 9

7000 Fredericia