SNOGHØJ

dk_flag   uk_flag

vimeologo

​MEDARBEJDERE

LEDELSE​

​Martin Elung-Jensen

​Forstander

martin@snoghoj.dk

​Vibeke Wrede

Linjeleder for MSBC og Auteur

vibeke@snoghoj.dk

Susanne Ærenlund

​Linjeleder for UBC og CBC - Uddannelses og erhvervsvejledning - Mentorkoordinator

susanne@snoghoj.dk

​LÆRERE

Hans-Christian Leonhard

Fagreferent for krop

Fag: dans, koreografi og instruktion

hc@snoghoj.dk​

Michael Kristensen

Fagreferent for sang

Emner: sang

michael@snoghoj.dk

Lene Bruun Kristiansen

​Højskolelærer og mentor.

Emner: hørelære dansk (DSA), cubansk dans.

lene@snoghoj.dk

Pia Marie D. Albaek

​Højskolelærer og mentor

piamarie@snoghoj.dk

​Ibrahim Cetinturk

​Højskolelærer UBC​

​​Jacob Gramm Gren

​Højskolelærer​

Niels Esbjerg ​

Højskolelærer

niels@snoghoj.dk

​Jara Maria Høgsberg

Højskolelærer​

​​Giulia Plebani

​Frivillig​ - Kunsthistorie​

volunteer@snoghoj.dk​

​Kesniel Chan Toledano

​Frivillig - Filmmaker

volunteer@snoghoj.dk

​Luyao Wang

​Frivillig​ - Højskolelærer​assistent

volunteer@snoghoj.dk

TIMELÆRERE ANSATTE​

​Anders Budde

Drama

​Kirstine K. Ravn

Kor, musikteori og hørelære

​Martina Bauer-Kossmann

Dans

​Anne-Louise Krogh

Sang​

​Steve Jarand

Impro & maske​

​​Jørn Faurschou

Film

                 Gerard Bistrup

       Drama & Meisner Teknik

  

​                   Felipe Ortiz
​  
                Klovne teknik

ADMINISTRATIONEN

​​Bettina Noszczyk Duus

Forretningsfører

Bettina@snoghoj.dk

Mette

Bogholderiassistent​

Lizette Hansen

Studiesekretær

lizette@snoghoj.dk

PRAKTISK PERSONALE

Annette Sten

Koordinator

annette@snoghoj.dk

​​Lauma

Serviceassistent​

Dzevarda

Serviceassistent

​Marianne Erbs

Serviceassistent

marianne@snoghoj.dk

​John Alsing Marcussen

IT bistand, etc.

jam@snoghoj.dk

​KØKKEN

Anna-Grethe Schmidt

Køkkenleder

ag@snoghoj.dk

​Anne

Køkkenasisstent

​​Charlotte

Køkkenassistent​

Højskolen Snoghøj

School Snoghøj

CVR: 39262819

Højskolevej 9

7000 Fredericia