Medarbejdere Arkiv · Scenekunsthøjskolen Snoghøj

Forstander

Kim Nesager Røge

Forstander

kim@snoghoj.dk

Ledelse

​​Jacob Gramm Gren

Viceforstander

jacob@snoghoj.dk

Lærere

​Hans-Christian Leonhard

Højskolelærer
Fag: dans, koreografi og instruktion

hc@snoghoj.dk​

​Lene Bruun Kristiansen

Højskolelærer og mentor
Fag: dansk som anden sprog, cubansk dans, mindfulness og kor

lene@snoghoj.dk

​Pia Marie D. Albaek

​Højskolelærer og mentor
Fag: dansk og medborgerskab

piamarie@snoghoj.dk

Ole Risom

Højskolelærer og mentor

Casper Hennie

Højskolelærer & udviklingsmedarbejder (cand.mag.)
Fag: Fagreferent for Kompetencelinjen, HF-ansvarlig, havkajak

casper@snoghoj.dk

Palle Juul Hansen

Højskolelærer, pianist

Camila Raft

Højskolelærer og mentor

Vagn Larsen

Højskolelærer
Matematik og naturvidenskab

Eva Maria

Dramalærer

Timelærere ansatte

​Martina Bauer-Kossmann

Dans

​Steve Jarand

Impro & maske​

Maria Skuladottir

Dramatisk sang

Frank Totino

Impro

Peter Hugge

Dramatisk skrivekunst

David Brunetti

Vocal coach

Søren Larsen

Havbiolog

Johan Berg

Solosang

Jonathan Flom

Auditioin Masterclass

Administrationen

​​Bettina Noszczyk Duus

Forretningsfører



bettina@snoghoj.dk

Mette Jacobsen

Bogholderiassistent​



mette@snoghoj.dk

Lizette Hansen

Studiesekretær



lizette@snoghoj.dk

Praktisk personale

​Marianne Erbs

Serviceassistent

Thomas Jørgensen

Pedel

Sanel Memic

KØKKENMEDHJÆLPER

Køkken

Ghita Mørch Madsen

Kok