Medarbejdere Arkiv · Scenekunsthøjskolen Snoghøj

Forstander

Kim Nesager Røge

Forstander

kim@snoghoj.dk

Ledelse

​​Jacob Gramm Gren

Viceforstander

jacob@snoghoj.dk

Lærere

​Susanne Ærenlund

Højskolelærer, mentorkoordinator, Vejleder

susanne@snoghoj.dk

​Hans-Christian Leonhard

Højskolelærer
Fag: dans, koreografi og instruktion

hc@snoghoj.dk​

​Lene Bruun Kristiansen

Højskolelærer og mentor
Fag: dansk som anden sprog, cubansk dans, mindfulness og kor

lene@snoghoj.dk

​Pia Marie D. Albaek

​Højskolelærer og mentor
Fag: dansk og medborgerskab

piamarie@snoghoj.dk

​Niels Esbjerg ​

Højskolelærer

niels@snoghoj.dk

Kirstine K. Ravn

Højskolelærer
Fag: kor, musikteori og hørelære

Ole Risom

Højskolelærer og mentor

Casper Hennie

Højskolelærer & udviklingsmedarbejder (cand.mag.)
Fag: Fagreferent for Kompetencelinjen, HF-ansvarlig, havkajak

casper@snoghoj.dk

Ulrik Dal Hansen

Højskolelærer og mentor

Palle Juul Hansen

Højskolelærer, pianist

Maja Bjerring Haahr Bogh

Højskolelærer og teaterteknikker

Camila Raft

Højskolelærer og mentor

Anette Henriksen

Højskolelærer og mentor

Vagn Larsen

Højskolelærer
Matematik og naturvidenskab

Helge Caspersen

Højskolelærer

Timelærere ansatte

​Martina Bauer-Kossmann

Dans

​Steve Jarand

Impro & maske​

​Gerard Bidstrup

Drama & Meisnerteknik

Felipe Ortiz

Klovneteknik

Maria Skuladottir

Dramatisk sang

Frank Totino

Impro

Peter Hugge

Dramatisk skrivekunst

David Brunetti

Vocal coach

Søren Larsen

Havbiolog

Terese Agnete

Solosang

Johan Berg

Solosang

Jonathan Flom

Auditioin Masterclass

Administrationen

​​Bettina Noszczyk Duus

Forretningsfører



bettina@snoghoj.dk

Mette Jacobsen

Bogholderiassistent​



mette@snoghoj.dk

Lizette Hansen

Studiesekretær



lizette@snoghoj.dk

Praktisk personale

Dzevada Butkovic

Serviceassistent

​Marianne Erbs

Serviceassistent

Thomas Jørgensen

Pedel

Sanel Memic

KØKKENMEDHJÆLPER

Køkken

​Anna-Grethe Schmidt

Maibrit Sørensen

Køkkenassistent

Ghita Mørch Madsen

Kok

Samuel Ssemwanga

Kok