Folk High School Snoghøj

dk-flag   uk-flag

Find us on

vimeologo

Ansatte

martin

Martin Elung-Jensen

Forstander

martin@snoghoj.dk​

Annette Sten

Udlejningskoordinator/Oldfrue

annette@snoghoj.dk

Bettina Noszczyk Duus

Bogholder

Bettina@snoghoj.dk

Lizette Hansen

Sekretær

lizette@snoghoj.dk

John Alsing Marcussen

IT bistand, etc.

jam@snoghoj.dk

Anna-Grethe Schmidt

Køkkenleder

ag@snoghoj.dk

Hanne Kjellerup

Køkkenassistent

hanne@snoghoj.dk

Karen Marie Thiel Pedersen

Rengøring

km@snoghoj.dk

Marianne Erbs

Rengøring

marianne@snoghoj.dk

Thorsten Borregaard

Pedel

pedel@snoghoj.dk

Hans-Christian Leonhard

Fagreferent for krop

Fag: dans, koreografi og instruktion

hc@snoghoj.dk​

Michael Kristensen

Fagreferent for sang

Emner: sang

michael@snoghoj.dk

Susanne Ærenlund

Linjeleder for UBC og CBC 

Uddannelses og erhvervsvejledning

Mentorkoordinator

susanne@snoghoj.dk

Pia Marie D. Albaek

Højskolelærer og mentor

piamarie@snoghoj.dk

Lene Bruun Kristiansen

Højskolelærer og mentor.

Emner: hørelære dansk (DSA), cubansk dans. 

lene@snoghoj.dk

Jens Riis Larsen

Højskolelærer 

jens@snoghoj.dk

Ulla Høgsbro

Højskolelærer og mentor

Um-ha@city.dk​

Birgitte Larsen

Højskolelærer

birgitte@snoghoj.dk

Niels Esbjerg ​

Højskolelærer

niels@snoghoj.dk

Vibeke Wrede

Linjeleder for MSBC og Auteur

vibeke@snoghoj.dk

Giulia Plebany 

Frivillig  - Kunst Historie

volunteer@snoghoj.dk

Lasha Tsertsvadze

Frivillig - Billeder, sociale medier

volunteer@snoghoj.dk​

School Snoghøj

School Snoghøj

CVR: 39262819

Højskolevej 9

7000 Fredericia